ASIJSKÉ ZAHRADY | BONSAJE | ÚPRAVA ZAHRAD A DŘEVIN

Asijské zahrady

Rádi pro vás zajistíme kompletní asijskou zahradu na klíč dle vašich požadavků. Asijské (Japonské) zahrady dodáváme obvykle kompletně na klíč dle požadavků zákazníka na její využití.

Rozdělení Asijských (Japonských) zahrad

Zahrady v asijském stylu nebývají nic jiného než kombinace některých těchto stylů dle výběru a přání zákazníka. Základem těchto zahrad je kámen, voda, vybrané druhy rostlin, různé druhy štěrků, dřevěné a bambusové doplňky.

Suché zenové zahrady( kare-san-sui)

Volně přeloženo suché hory a vodstvo, převládají převážně kameny a štěrk, které vyjadřují hory, ostrovy, vodu a různé symboly. Zenové zahrady jsou v porovnání s ostatními typy okrasných zahrad velice odlišné, avšak svou jedinečností a jednoduchostí jsou řazeny k nejkrásnějším zahradám světa.

Zahrady s jezírky, vycházkové zahrady (kaiyushiki)

Zahrady s vodní plochou nebo jen potoky či potůčky s okrasnými rybami nebo jen vodními a bahenními rostlinami. V žádné zahradě nesmí chybět kámen, kamenné skalky, břehy, vodopády, které bývají bohatě osazovány vybranými druhy okrasných stromů, keřů, bambusů, travin. V těchto zahradách se fantazii nekladou meze a je na zahradníkovi nebo majiteli, aby ji částečně vytvořil dle svých představ. Žádná japonská zahrada není totožná s jinou zahradou, každá bývá originální.

Čajové zahrady (haniwa nebo roji)

Slouží převážně jako kulisa k čajovým obřadům, relaxaci a meditaci. Bývají velice jednoduché, zelené mechové plochy s nášlapnými kameny, japonskými lampami různých stylů, nádržemi na vodu na mytí rukou a tichou atmosférou. Čajové zahrady mohou být jak veliké plochy, tak i miniaturní zahrádky okolo pergol, altánů, rohu zahrady a podobně. Velmi působivé jsou, stejně jako všechny typy japonských zahrad, ve večerních hodinách, kdy japonské lampy a louče vytváří neopakovatelnou atmosféru.

Malé atriové zahrady (tsubo-niwa)

Zahrady a minizahrádky, které bývají uzavřeny v městských domech, školách a úřadech uvnitř komplexu. Tyto jednoduché zahrady většinou využívají štěrk, písek a nášlapné kameny, vodní nádrže či lampy, případně různé dřeviny, bambusy, trávy a bonsaje. Tyto typy zahrad uplatňují nové moderní postupy, ale zároveň symboly a prvky zahrad minulých a dávných časů, vypůjčené scenérie okolní krajiny, jezírka s ostrovy, uhrabaný štěrk, nádrže na vodu s bambusovou naběračkou volně položenou přes nádrž.